Zalety kurtyn paskowych

Kurtyny paskowe które nie utrudniają ruchu

Tam, gdzie jest duży ruch, lub brakuje miejsca na klasyczne drzwi, montuje się specjalne zasłony, które separują, a jednocześnie nie utrudniają personelowi poruszania się.

Kurtyna paskowa jest łatwa w utrzymaniu czystości

Swobodne przechodzenie przez kurtyny paskowe jest szczególnie przydatne w miejscach, przez które trzeba przenosić, lub przeciągać duże pakunki. Tego typu kurtyny dobrze uszczelniają przejścia i przeciwdziałają powstawaniu zatorów w transporcie. Oprócz swoich praktycznych cech posiadają także inną zaletę, czyli ładny, estetyczny wygląd. Od innych sposobów uszczelniania przejść różnią się także łatwością w utrzymaniu czystości. Wysoki poziom higieny jest szczególnie ważny w branży spożywczej. Dzięki kurtynom paskowym dbanie o czystość jest łatwiejsze, ponieważ  utrudniają one przedostawanie się kurzu do wydzielonej przestrzeni.

Więcej o zaletach kurtyn paskowych na stronie naszego partnera handlowego
Kurtyny paskowe w drzwiach

Zasłony paskowe to doskonały izolator

 Zasłony bardzo dobrze izolują np. pomieszczenia chłodnicze i zapobiegają uciekaniu z nich zimna. Jest to szczególnie ważne podczas przeładunku. W przypadku klasycznych drzwi, czy bramy, utrata zimna jest znacznie większa ze względu na stale otwarte skrzydła. W przypadku kurtyn paskowych ten problem jest wyeliminowany, a straty energetyczne są minimalne. Podobnie wygląda to w pomieszczeniach, które muszą być dodatkowo ogrzewane. W takim wypadku zasłony przeciwdziałają ucieczce ciepła.

Kurtyny paskowe izolują termicznie i akustycznie

Kurtyny paskowe świetnie sprawdzają się także w miejscach, które często mają nieproszonych, latających gości. Ptaki są częstym problemem np. na halach, do których przedostają się z łatwością przez szerokie wejścia, szyby klimatyzujące. Zasłony uniemożliwiają ptakom swobodny przelot  między pomieszczeniami. Dzięki kurtynom paskowym przepływ powietrza jest znacznie ograniczony, co zapobiega przeciągom, nawiewaniu do wnętrza śmieci, zanieczyszczeń, kurzu, a nawet dymu i spalin.  Zmniejszenie przepływu powietrza oznacza, że zasłony potrafią również tłumić hałas.